ماشاالله آقای ظریف با این دست آوردت

ایران متعهد شده است که غنی‌سازی بالاتر از 5 درصد را متوقف کند و ارتباطات فنی لازم برای غنی‌سازی بالای 5 درصد را برچیند. ایران متعهد شده است که پیشرفت توانایی غنی‌سازی‌اش را متوقف کند. هیچ‌گونه سانتریفیوژ نسل بعدی برای غنی‌سازی اورانیوم نصب نکند یا از آن‌ها استفاده نکند. تقریبا نیمی از سانتریفیوژهای نصب شده در نطنز و سه چهارم سانتریفیوژهای نصب شده در فردو را به کار نیندازد؛ طوری که نتوان از آن‌ها برای غنی‌سازی اورانیوم استفاده کرد. تولید سانتریفیوژش را به تعدادی که برای تعویض ماشین‌های خراب شده لازم است محدود کند؛ طوری که ایران نتواند از این شش ماه برای جمع‌آوری سانتریفیوژها استفاده کند. ایران متعهد شده است که رآکتور اراک را راه‌اندازی و سوخت‌گذاری نکند و تولید سوخت برای رآکتور اراک را متوقف کند. سوخت رآکتور اراک را بیشتر از این آزمایش نکند. هیچ‌یک از قطعات اضافی رآکتور در اراک را نصب نکند. سوخت و آب سنگین را به سایت رآکتور منتقل نکند. تاسیساتی که قابلیت بازفرآوری داشته باشد، نسازد.


در ازای آن:
تحریم‌ها افزایش نخواهد یافت.... ماشالله به تیم مذاکره کننده!!!!!!

برد برد را چه کسی برد؟

خطاب به تیم مذاکره کننده می گویم که این کار را هم سعید جلیلی می توانست انجام بدهد. اما جلیلی بدنبال باج دادن نبود. نمی خواهم زحمات شما را نادیده بگیرم اما بهتر نیست از خودمان بپرسیم برای چه شهید هسته ای تقدیم انقلاب کرده ایم؟ آیا واقعاً این همه تحقیقات و زحمات این عزیزان باید اینگونه نادیده گرفته شود؟ آیا تحریم ها قبل از انرژی هسته ای نبود؟ فکر نمی کنید انرژی هسته ای تنها بهانه است؟ مگر زمان شاه خود همین ها نیروگاه هسته ای برای ما نساختند؟ 
شاید بهتر بود دراین ماه محرم درک می کردیم که اختیار عالم دست 1 + 5 نیست بلکه اختیار عالم دست 5 تن و حضرت عباس علیه السلام است . . .

قابل تأمل است . . . 
حضرت آقا تنها نوشتار آقای روحانی را تایید کردند و در این نوشتار صحبتی از تعطیلی پیشرفت اراک، عدم غنی سازی 20 درصد، و سایر تعهدات ایران نیامده . . .
حضرت آقا با زیرکی فرموده اند دستیابی به آنچه مرقوم داشته‌اید در خور تقدیر و تشکر از هیئت مذاکرات هسته‌ای و دیگر دست‌اندرکاران است و نفرموده اند که سند تنظیم شده در خور تقدیر است . . .

پ,ن: کوروش کبیر طی بیانیه ای اعلام کرد من از اول افغانی بودم.....!!!!

 

منبع:معبر سایبری فندرسک

 

/ 12 نظر / 47 بازدید
نمایش نظرات قبلی
قطره ی بارون

سلام آقا حسام واقعا 18 سالته؟ تو جواب کامنتای پایین دیدم اطلاعاتت خیلی خوبه وبت از جاهاییه که برام خیلی مهمه تقریبا با بیشتر نظراتت هم موافقم پس موفق باشی یه جواب هم به پیرو قلابی شهیدچمران: اگه پیرو شهید چمران بودی هرگز اسم اون ملعون رو روی یه شیعه که اتفاقا یه وبلاگ کاملا ارزشی هم داره نمیزاشتی برو افکارت رو بشور توبه کن و از صاحب این وبلاگ عذرخواهی حتی اگه با نظر کسی مخالفی حق نداری چنین اسم زشتی رو نسبت بدی[عصبانی]

قطره ی بارون

سلام به نظرم حداقل 30 سال میومد خوشحالم با این سن کم اینقدر اطلاعاتتون خوبه خدا حفظتون کنه

آزاده

واقعا نمی دونم یعنی کسی پیدا میشه عقاید تو رو داشته باشه؟در عجبم انتخابات تموم شده و ملت با قاطعیت به دکتر روحانی رای دادن ولی تو هنوز به فکر آقای جلیلی هستی که توی مذاکرات داشت کشور رو به فلاکت می رسوند!!!!بابا یاد بگیر به رای قاطع ملت احترام بذاری فتنه گر.......موندم اون دنیا چجوری میخوای جواب مهدی زهرا رو بدی.فقط یاد بگیر از دین مایه نذار و مرد باش و بگو خودم میگم.بیچاره پای دین رو وسط نکش....انشاءالله هدایت شی.ضمنا من بسیجی ام ولی عقاید تو رو نمی دونم چجوریه چون تو پایگاه ما همه رای دادن به دکتر روحانی.از کجا معلوم تو ضد انقلاب نباشی؟از کجا معلوم تو نخوای دوباره فتنه بندازی؟امثال شما نادان ها مثل کسایی که آتیش داره خاموش میشه ولی باز میخوای روشنش کنی.ضد انقلاب پست.

57

بابا خجالت بکش!یعنی چی با این کارات چی رو میخوای اثبات کنی؟داری باز تو هم فتنه میندازی که؟فرق تو با فتنه گرای سال 88 چیه؟نمی خوای دو روز مردم تو آسایش باشن؟چه قد دنبال فتنه اید؟.ضمنا درست نیست برای پیش برد عقاید خودت پای دین خدا رو وسط بکشی..فقط یادت باشه فتنه نکن والله فتنه گناهه

نوید

خیلی وبت مضحک و خنده داره.یعنی واقعا خجالت نمی کشی با این طرز فکر احمقانت؟؟آقا دوباره مخوای فتنه کنی؟الان که با اومدن دکتر روحانی جو آروم شده باز میخوای مردم رو تو هراس بندازی؟آقا مردم از سیاست شما کوته فکران خسته شدن نمونش هم همین حماسه ی 24 خرداد بود که 18 میلیون نفر رای دادن به دکتر روحانی.بیش تر از 3 میلیون که هوادار نداری..........واقعا انشاء الله هدایت شی.شک ندارم ضد انقلاب و ضد دینی.

نقاد

سلام علیکم.الان در شرایط فعلی به فرموده ی رهبر بهترین کار حفظ وحدت و آسایش است.خواهشا وحدت و آسایش رو به هم نریزید چرا که اگر این کار رو کنید با ضد انقلابییون آن ور مرز هیچ تفاوتی ندارید.خواهشا این قدر بچگانه و ساده لوحانه ممکلت رو به بازی نگیرید.ما برا این مملکت خون دادیم مثل شما نیستیم که فقط از دوران جنگ شنیده باشی.

باشه دیگه نقدت نمی کنم چون ناراحت میشی.پس نگو نقدم کنید.من فقط خواستم کمکی کرده باشم......یاعلی

مگه انقدر آقا نمی فرمایند دسیسه نکنید تو چی کاره ای که حرف آقا رو رد میکنی مردم حق انتخاب دارن به تو چه ربطی داره جای مردم تصمیم میگیری یعنی هرکی به اقای روحانی رای داده فتنه گر و ضد رهبریه؟دوست داری مردمو از نظام زده کنی ببخشید اگه اقا حواسش نبود تو رو رییس تشخیص مصلحت نظام کنه فتنه خواهایی مثل تو دنبال دردسر برا نظام و رهبری هستند خودت داری مردمو تحریک میکنی اسم بسیج رو هم بد نام آقا به خاطر مردم سکوت کرده امثال تو دنبال جنگ داخلی هستند اگه آقا رو قبول داری تو هم سکوت کن به خدا کسی نمی گه لالی!!!!!!!

سعید

تا موقعی که یه کشور به کشور دیگه مرگ مرگ میگه قابل اعتماد نیست...و پیشرفتش کشور های دیگه رو میترسونه....چه صلح آمیز چ غیر صلح آمیز...و باید جلوشو گرفت....کشوری مثل ژاپن که آمیریکا بهش حمله هسته ایی کرد در حال حاضر متحدشه...و با مرگ مرگ گفتن به اینجا نرسیدن...با پیشرفت رسیدن....کسب اعتماد و احترام ابر قدرتا با شعار و جنگ طلبی بدست نمیاد...با صلح و پیشرفت بدست میاد...و نظرات رادیکالی هیچ کمکی نمیکنه...(راشل کوری بسازین ...توهم نفوذ به کاخ سفید رو پرورش بدین تا چندنفر جو گیر شن...) چیزی که باید بشه میشه ;-)

....

اول اینکه هر دروغی رو اشاعه نکن که اوندنیا باید جواب پس بدی... دوم اینکه اگه راه جلیلی ادامه پیدا میکرد که کل دانشمندامون رو از دست میدادیم اون وقت امثال تو میخواین تحقیق و توسعه کنین اونم با چه هدفی عدد غنی سازی رو ببرین بالا!! تا کجا!! فکر میکنی آخرش به کجا ختم میشه فراتر از کره شمالی هم میشه ؟ چی گیر کشور ایران میاد؟ چی گیر کره شمالی اومد؟ عزیز من بفهم که بجای مسخره کردن تحریما و باعث و بانی شدن تشدیدشون با سیاست هم میشه جلو رفت.. کسی از ماهیت این کشورا دفاع نمیکنه ولی همونطور که اسرائیل داره همه جا نفوذ میکنه ایرانم باید نفوذ کنه تو افکار عمومی ملت دنیا که با سیاست دولت قبل امکان پذبر نبود.